انزلی من

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: متنوع


نماینده مردم انزلی؛


نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات آب‌گرفتگی ناشی از بارش باران در انزلی افزود: در طی پنج و شش سال گذشته بیش از ۲۰ کیلومتر لوله گزاری در انزلی انجام‌شده و در بارش اخیر در انزلی به جهت اینکه اعضا و کارکنان شهرداری تجربه کافی را نداشتند این مشکلات به وجود آمد زیرا باید لایه روبی رودخانه و نهرها به‌خوبی صورت می‌گرفت و وگرنه ما مشکلی خاصی در انزلی نداریم.

۳:۴۹ ب٫ظ

به گزارش پایگاه خبری انزلی من حسن خسته بند در نشست خبری بابیان اینکه نشستی در هفته اخیر با رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور داشتیم اظهار کرد: در این دیدار سؤالاتی از طرف همکاران کمیسیون در رابطه با عدم پرداخت هزینه‌های مالی به پیمانکاران در پروژه‌های عمرانی و کند بودن پروژه‌های مطرح شد و آقای نوبخت توضیحاتی دادند که در سال ۹۶ مبلغ ۳۴۶ هزار میلیارد تومان بودجه سال جاری شد.

وی بیان کرد: نفت ۵ دلار کاهش پیداکرده است و ۱۶ هزار میلیارد تومان کاهش بودجه در کشور داریم و در بخش‌های دیگر ۲۶ هزار میلیارد تومان بودجه دولت کاهش پیداکرده است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هدف دولت در اجرای پروژه‌ها این‌گونه است که ابتدا پروژه‌های که ظرف دو سال به بهره‌برداری می‌رسد و ۸۰ پیشرفت فیزیکی دارند افتتاح شوند و سپس به ترتیب پروژه‌های که درصد پایین‌تری دارند اجرایی شوند.

خسته بند بابیان اینکه باید در سال آینده ۲۳ هزار میلیارد تومان سود به اسناد خزانه بدهیم گفت: وضعیت دولت ازلحاظ اعتبار خوب نیست اما آمارهای اعتبارات تخصیص داده‌شده بالا نشان داده می‌شود ولی با توجه به بودجه عمرانی سال آینده و روند پروژه‌های عمرانی در کشور من به‌شخصه اعتقاددارم که کشور در سال آینده در رابطه با پروژه‌های عمرانی وضعیت خوبی نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در هیچ جای دنیا چنین نیست که مجلس وارد نرخ شود بیان کرد: وظیفه مجلس این نیست که خانه در اختیار مردمی که خانه ندارند قرار دهد اما در این مسئله مجلس واردشده است و در حال پیگیری مشکلات مردم است و عقیده داریم که باید خانه در اختیار مردم قرار دهیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: دولت قبلی مسکن مهر را در اختیار مردم قرارداد اما دولت تدبیر و امید به‌جای اینکه آن را اصلاح و ادامه دهد به‌طور کل آن را تعطیل کرده و طرح مسکن اجتماعی را مطرح کرد که از آن‌هم چیزی الآن در کار نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ما باید در واگذاری مسکن و وام‌های که در اختیار مردم قرار می‌دهیم تلاش کنیم گفت: این وام‌ها باید به‌آسانی در اختیار مردم قرار بگیرد و راه‌حل این است که مردم خانه بخرند زیرا اگر خرید خانه زیاد شود اجاره خانه کاهش پیدا می‌کند و باید قدرت خرید مردم را افزایش دهیم.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه‌آهن رشت به انزلی افزود: ریل راه‌آهن رشت به انزلی قبلاً به یک پیمانکار داده‌شده است و پیمانکار آن را به سه قسمت تقسیم کرده است و قرار شده است که بعد از سرکشی در حوزه برای ده روز آینده یک جلسه‌ای در مورد راه‌آهن رشت و قزوین، رشت به انزلی و رشت به آستارا داشته باشیم و آن را موردبررسی قرار دهیم.

وی با اشاره به مشکلات آب‌گرفتگی ناشی از بارش باران در انزلی بیان کرد: در طی پنج و شش سال گذشته بیش از ۲۰ کیلومتر لوله گزاری کردیم و در بارش اخیر در انزلی به جهت اینکه اعضا و کارکنان شهرداری تجربه کافی را نداشتند این مشکلات به وجود آمد زیرا باید لایه روبی رودخانه و نهرها به‌خوبی صورت می‌گرفت و گروه ما مشکلی خاصی در انزلی نداریم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلاتی گردشگری دریایی انزلی گفت: منطقه آزاد انزلی کار خوبی نکرد و سرمایه‌گذار را که به بندر آمده بود به سمت خود برده و گفت که سرمایه‌گذاری در بندر درآمدزا نیست و امتیازهای خوبی ندارد این نوع برخورد منطقه آزاد اخلاقاً درست نبود که سرمایه‌گذار را به سمت خود ببرند و تالاب و بندر انزلی از استفاده از این سرمایه‌گذار بی‌بهره بمانند.

وی افزود: بیمارستان و اورژانس انزلی در حال پیشرفت و توسعه است و دستگاه‌های خاص و ویژه‌ای در بیمارستان انزلی داریم که در هیچ بیمارستانی در استان وجود ندارد و ما در تلاش هستیم که مشکلات بیمارستان انزلی به‌زودی حل شود./فارس گیلان