انزلی من

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: متنوع


فرماندار شهرستان بندرانزلی توجه ویژه به کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی را از ضروریات امروز جامعه و از دغدغه های فرهنگی کشور عنوان کرد.

۷:۳۱ ق٫ظ

به گزارش پایگاه خبری انزلی من میرشمس مومنی زاده در جمع خبرنگاران با تبریک فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه و خصوصا بین خانواده ها و دانش آموزان تأثیر بسزایی در تربیت و پرورش فکری مردم و بویژه فرزندان میهن اسلامی دارد.
وی کتاب و کتابخوانی را شاخص اصلی توسعه همه جانبه کشورها در ابعاد فرهنگی و اجتماعی و ملاک ارزیابی آنها دانست و افزود: کتاب به عنوان بهترین رابط میان گذشته و حال، و تنها مونس انسان های اندیشمند است که حتی در روزگار پیشرفت های چشم گیر بشر درعرصه های دانش و فناوری، اهمیت آن کاسته نشده است.
مومنی زاده هفته کتاب را فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ مطالعه برشمرد و تاکید کرد: با استفاده از ظرفیت های همه اندیشمندان ، فرهیختگان ، نهادهای فرهنگی و اجتماعی می توان با برنامه ریزی در جهت نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه گام برداشت.
فرماندار بندرانزلی فرهنگ سازی و توسعه فرهنگ کتابخوانی را نیازمند عزم ملی دانست و اظهار کرد: باید مسئولان با آگاه سازی و اطلاع رسانی بین مردم، جامعه هدف را به سمت مطالعه کتاب و کتابخوانی سوق داده و اجرای دقیق این مسئولیت خطیر از مهمترین مسائل روز است.
هفته کتاب امسال با شعار آینده روشن با خانواده کتابخوان نامگذاری شده و ۲۴ آبان ماه در تقویم رسمی کشورمان روز کتاب و کتابخوانی ثبت شده است 
شهرستان بندرانزلی ۱۱ کتابخانه دارد که سه کتابخانه این شهرستان به صورت مشارکتی و هشت کتابخانه آن نهادی است.
مطلب قبلیکالاهای اهدایی به زلزله زدگان باید نو و با تاریخ انقضای بروز باشد
مطلب بعدیقیمت اینترنت ۳۰ درصد کاهش می‌یابد/ کیفیت سرعت تضمین می‌شود