انزلی من

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: متنوع


سید جعفر منصوری فعال رسانه و کارشناس ارشد علوم سیاسی در آخرین یادداشت خود نوشت: حضور نماینده مردم بندرانزلی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه باران که با سوالات غیرمرتبط و غیرکارشناسانه مجری خبری این شبکه، ناراحتی و گله مندی مردم فهیم انزلی را برانگیخت!

۱۱:۱۵ ب٫ظ

افق انزلی/ حضور نماینده مردم بندرانزلی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه باران که با سوالات غیرمرتبط و غیرکارشناسانه مجری خبری این شبکه، ناراحتی و گله مندی مردم فهیم انزلی را برانگیخت!

تاکید مجری شبکه باران بر اینکه ۲/۳ تالاب انزلی در صومعه سرا قرار دارد و یا استفاده از امتیازات منطقه آزاد برای دیگر تیمهای فوتبال شهرهای گیلان از جمله تیم سپیدرود رشت از جمله نکات عجیبی بود که در این گفت و گو مطرح شد که البته نماینده مردم انزلی به خوبی جواب این موضوعات را با تاکید بر اینکه “دوستانی که چنین حرفهایی را میزنند بروند مطالعاتشان را بیشتر کنند و حق انزلی است که از منطقه آزاد بهره ببرد” داد.

گاهی در بحث با هم استانی های متعصب که اصرار دارند به تالاب انزلی بگویند تالاب ص_و_م_ع_ه س_ر_ا گفته ام که سیاست و رفتار شما بی شباهت به سیاست و رفتار اعراب خلیج فارس نیست که تلاش می نمایند نام خلیج فارس را به خلیج ع_ر_ب_ی تغییر دهند. اما امروز می بینم که این سیاست تفرقه افکنانه در صدا و سیما مرکز گیلان که می بایست نماد وفاق و همدلی باشد خواسته و یا ناخواسته در جریان است.

البته مظلومیت تالاب تنها درد مردم انزلی نیست اینکه عده ای در گیلان تحمل وجود نام انزلی را بر روی منطقه آزاد نیز ندارند و همواره تلاش می کنند که بکارگیری جوانان انزلیچی جویای کار در منطقه آزاد به حداقل کاهش یابد.

چندسالی است که سیمای گیلان اخبار مربوط به انزلی را به درستی و به اندازه شهرهای دیگر پوشش نداده و مردم انزلی در مواجه با بعضی از اصحاب رسانه بومی همواره نسبت به این موضوع گله مند هستند.

فراموش نمی کنیم که پیشتر با نام انزلی بازی شد و منطقه آزاد انزلی را منطقه آزاد کاسپین اعلام کردند از این دست مثالها برای انزلی زیاد است و نمی توان گفت که همه آنها سهوی بوده اند …

اینکه به چه علت از سوی سیمای مرکز گیلان چنین رفتارهای ناعادلانه ای را با مردم شجاع و قهرمان بندرانزلی می شود به درستی مشخص نیست. اما باید گفت ریشه بسیاری از این رفتارها ناشی از این است بعضی ها به دلایلی نانوشته توان و تحمل این واقعیت را که انزلی به عنوان قلب تپنده اقتصادی گیلان و شمال کشور بوده و به عنوان دروازه تمدن و بسیاری از شاخص های تاریخی، اقلیمی، بندری، ورزشی و… دارای شهرت جهانی و بین المللی است ندارند. هرچند که مردم شهر انزلی از بسیاری از مواهب پیش گفته به جهات مختلف که مجال پرداختن در این یادداشت نیست عده ای بی بهره اند.

?سید جعفرمنصوری/فعال رسانه و کارشناس ارشد علوم سیاسی